Mój obraz na okładce książki

10 listopada 2017 roku w Hotelu Poleski w Krakowie odbyło się spotkanie autorskie z Amy Kuebelbeck – współautorką książki „Dar czasu. O kontynuowaniu ciąży z nieuleczalnie chorym dzieckiem”. Tego dnia miała miejsce premiera wydania książki w języku polskim. Organizatorem spotkania było Krakowskie Hospicjum dla Dzieci im. ks. Józefa Tischnera i Fundacja JEDEN Z NAS, zaś na okładce książki widnieje  jedna z moich prac pt. „Bal motyli” (akwarela, 2014 r.)

Osoby zainteresowane nabyciem książki znajdą potrzebne informacje na stronie internetowej Krakowskiego Hospicjum dla Dzieci im. ks. Józefa Tischnera: www.hospicjumtischnera.org

Wystawa „OGRODY 2017”

 

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie zaprasza na wystawę Ogrody 2017, odbywającą się w ramach 12. Festiwalu „Święto Ogrodów 2017”.

Ideą Festiwalu jest stworzenie dla miłośników ogrodów i parków możliwości wypoczynku wśród zieleni i skorzystania z propozycji kulturalnych i naukowych przygotowanych przez organizatorów. Święto to ma również za zadanie podkreślić znaczenie ogrodów w życiu nas wszystkich.

Wśród prac prezentowanych w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie znajdą się obrazy, grafiki i fotografie. Autorzy biorący udział wystawie : Anastazja Dżupina, Beata Ozga, Sabina Smoleń, Jacek Zadora i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 114, Iwa Kruczkowska-Król, Jerzy Pulchny, Marta Wakuła-Mac, Katarzyna Chodoń, Natalia Myszak, Bernadetta Stępień, Anna Strama, Zofia Zalewska, Magda Szczepaniak-Tabor, Magdalena Kościsz, Anna Cichoń, Dorota Pietrzyk, , Bogumiła Ostrowska, Katarzyna Zalewska.

Miejsce ekspozycji: parter WBP w Krakowie

Termin ekspozycji: 26.05.2017 r. – 28.09.2017 r.

Finisaż: 20 września o godzinie 18:30

Współpraca z Krakowskim Hospicjum dla Dzieci im.ks. Józefa Tischnera

Właśnie mija drugi rok mojej współpracy z Krakowskim Hospicjum dla Dzieci im. ks. Józefa Tischnera. W tym czasie zostały zorganizowane dwie aukcje charytatywne, podczas których sprzedano 30 moich obrazów na rzecz małych Podopiecznych Hospicjum. Bardzo mnie cieszy, że znalazły się osoby, które oprócz miłości do sztuki mają w sobie chęć bezinteresownej pomocy nieuleczalnie chorym dzieciom. Dzięki nim na cele Hospicjum zostało przekazanych 16 900 zł.

Zaproszenie na wystawę

Mam zaszczyt zaprosić Państwa na wystawę mojego malarstwa. Uroczyste otwarcie wystawy odbędzie się 11 grudnia br. o godz. 15:00 w siedzibie Fundacji Judaica – Centrum Kultury Żydowskiej w Krakowie, ul. Meiselsa 17.

Podczas finisażu wystawy (15 stycznia 2017 roku o godz. 16:00) odbędzie się aukcja charytatywna . Całkowity dochód zostanie przekazany na cele statutowe Krakowskiego Hospicjum dla Dzieci im. ks. Józefa Tischnera. W ubiegłym roku dzięki podobnej akcji na rzecz Hospicjum udało się pozyskać 9950 zł.  Dziękuję wszystkim Darczyńcom. Już teraz zapraszam na wystawę i aukcję, zachęcam do rozpowszechniania informacji wśród miłośników sztuki, osób, instytucji zaangażowanych w pomoc potrzebującym.

Więcej informacji: www.hospicjumtischnera.org,

                               anna.zieniewicz@hospicjumtischnera.org

90x80, jedwab, 2014r. Obraz oprawiony w ramę. Cena 2000 zł.

Podziękowanie od Pani Arlety

 Kto to jest artysta? Zastanawiałam się kiedyś nad tym pojęciem. Bliska była mi myśl, że nie wystarczy tworzyć, aby być artystą. Obserwując świat stworzyłam w końcu własną, krótką definicję. Artysta to przede wszystkim twórczy Człowiek. Człowiek przez wielkie „C”. Do dziś żyję w przekonaniu, że to słuszna teoria.

Kiedy po raz pierwszy zobaczyłam prace Anastazji, tylko przez chwilę i do tego na ekranie TV, zauroczyły mnie kolory. Było w nich tyle życia i radości, że aż chciało się wnieść ich energię do własnego domu. W tych obrazach było coś jeszcze. Coś co prawdziwie mnie  poruszyło i natychmiast popchnęło do poszukiwania kontaktu z Anastazją. Była to jej służba na rzecz słabszych – dzieci dotkniętych chorobą, niejednokrotnie tym samym okradzionych  z możliwości korzystania z części uroków życia.  W Anastazji, za sprawą jej człowieczeństwa, zobaczyłam Artystkę według mojej definicji.

 Jezus kiedyś powiedział – bądźcie jak dzieci. Przywoływał dorosłych – doświadczonych, mądrzejszych – do praktykowania wiary z mentalnością, wrażliwością, otwartością dziecka. My, współcześni dorośli stajemy przed tym samym zadaniem. Ciągle utyskujemy, że sami nie mamy wystarczająco dużo, aby spontanicznie dać coś z siebie innemu człowiekowi. Nierzadko  trudno nam poświęcić coś z własnych oczekiwań od życia nawet najbliższej nam osobie, a co dopiero Innemu – obcemu, brudnemu, upośledzonemu, kolorowemu… Tłumaczymy się, że   brakuje nam empatii, miłości lub po prostu czasu.  A może jednak warto znowu być dzieckiem… ? To pytanie powróciło do mnie przy obrazach Anastazji.

 Anastazjo. Nigdy tego nie strać. Nie zagłusz w sobie czystości, prostolinijności dziecka. Twórz poruszające  dzieła i na zawsze bądź  Człowiekiem. Nie pozwól sobie nigdy zejść na poziom małego „c”. Pozostań Artystką. Jestem szczęśliwa, że ktoś taki jak Ty, wybrał sobie „nasz” skrawek ziemi na miejsce do życia. Dziękuję Ci za to, co dajesz.